ko cuce                                      ko cuce

ko cuce                                      ko cuce

ko cuce                                      ko cuce

E-Pin Nedir?

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Ko Cuce Hakkında kategorisinde Admin tarafından oluşturulan E-Pin Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,081 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Ko Cuce Hakkında
Konu Başlığı E-Pin Nedir?
Konbuyu başlatan Admin
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Admin

Admin

Admin
Yönetici
Site Yetkilisi
Normal Üye
Katılım
6 Ağu 2019
Mesajlar
871
Tepkime puanı
215
Online Süresi
4d 15h 56m
Puanları
43
Ofline
guvenliepin-min-975x450.png
Online oyunlarda karşımıza çıkan E-Pin, oyunlara dair bilinmesi gereken kavramlar arasında yer almaktadır. Peki, oyunlarda sıklıkla gördüğümüz E-Pin nedir?

E-Pin Neden Önemlidir?

Online oyun
lar kendi içerisinde çeşitli özelliklere sahiptir. Bu özellikler çeşitli isimlerle bilinmektedir. Oyunlarda yer alan kavramlar oyuncuların pek çoğu tarafından bilinmektedir. Ancak online oyunlar konusunda henüz tecrübe sahibi olmayan kişilerin bazı kavramlara yabancı olduğu görülmektedir. Bahsi geçen bu kavramlardan biri de E-Pin kavramıdır.

E-Pin’in neden önemli olduğu ve E-Pin sahibi olmak için yapılması gereken işlemleri aktarmadan önce, E-Pin kavramını kısaca ele almaya çalışacak olursak E-Pin, en basit tanımı ile online oyunlarda satın alma yöntemidir. Peki, E-pin ile ne satın alınmaktadır ve online oyunlar için E-pin sahibi olmak gerekli midir? E-Pin neden önemlidir?

E-Pin, Electronic Personal Identification Number kavramının kısaltılmış halidir ve aslında bu bir ödeme sistemidir. E-Pin, çeşitli harf ve rakamlardan oluşmaktadır. Genellikle 25-30 kadar karakterden meydana geldiği bilinmektedir. Online oyunlar oynayabilmek için genellikle E-Pin satın almak gerekmez. Ama daha güçlü olabilmek için E-Pin sahibi olmak gerekmektedir.

Bilindiği üzere Knight Online, Metin 2 ve League of Legends gibi oyunlarda çeşitli karakterler bulunmaktadır. Bu karakterlerin çeşitli özellikleri bulunmaktadır. Bireyler oyunlara devam ettikçe ve kazandıkça karakter daha fazla özelliğe sahip olmakta ve diğer karakterlere oranla daha güçlü olmaktadır. Ancak karakteri güçlendirmenin tek yolu oyun oynayarak ve kazanarak karakteri güçlendirmek değildir.

Knight Online, Metin 2 ve League of Legends gibi oyunlarda güçlü karakterlere sahip olmak diğer karakterlere üstünlük kurmayı sağlamaktadır. Bu nedenle bazı kullanıcıların para ödeyerek karakterini güçlendirdiği ve diğer oyunculara üstünlük kurduğu bilinmektedir. Tam olarak burada E-Pin devreye girmektedir. Bireyler oyunda karakterlerini güçlendirmek adına E-Pin satın almaktadır. Bahsedilmiş olduğu üzere E-Pin 25 ila 30 hanedan oluşmaktadır. Oyuncu, internet üzerinden E-pin satın alır ve kendisine verilen kodları oyunda ilgili alana girer. Neticede ise oyuncunun sahip olduğu karakter, satın alınan E-Pin’de yer alan özelliklerle donatılmış olur.

E-Pin Kullanılan Oyunlar

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bilgisayarlar, Xbox, Playstation ve bunun gibi cihazlar hayatımıza girmiştir. İnternetin yaygınlaşması ile birlikte de hem bu cihazların kullanımı hem de internet ağı artmıştır. Bu cihazların bu kadar çok artmasının nedenlerinden biri de cihazların oyun oynanabilme özelliğine sahip olmasıdır. Dünya üzerinde milyonlarca kişi bu cihazlardan oyun oynamaktadır.

Cihazlarda oyun oynayan insanların büyük bir kısmı internet üzerinden oyun oynamaktadır ve bu oyunlara online oyunlar denilmektedir. Online oyunlar aynı anda milyonlarca kişinin giriş yapabildiği ve birbiri ile mücadele ettiği alanlardır. Bireylerin sıkılmadan bu oyunlarda saatlerce vakit geçirdiği görülmektedir.

Çevrimiçi oyunlarda oyun oynadıkça karakterler güçlenmektedir. Öte yandan bazı kullanıcılar ise E-Pin satın alarak karakterini güçlendirmektedir. Elbette tüm bilgisayar oyunlarında E-pin bulunmamaktadır. League of Legends, Zula, Razer Gold, Metin 2, Pub G, Free Fire ve bunun gibi bazı oyunlarda E-Pin bulunmaktadır. Bahsi geçen E-pin kullanılan oyunlar dışında diğer oyunların E-Pin özelliği bulunmamaktadır. Siz de bu oyunları oynamaktan hoşlanıyorsanız vakit kaybetmeden E-Pin satın alabilir ve sahip olduğunuz özellikler sayesinde oyunlarda diğer oyunculara üstünlük kurabilirsiniz.

Güvenilir E-Pin Siteleri

Her alanda olduğu gibi bu alanda da hizmet veren çeşitli platformlar bulunmaktadır. eğer online oyunlardan birinde hesabınız varsa ve bu oyunu oynayarak diğer oyunculara üstünlük kurmak istiyorsanız E-Pin satın almalısınız. Ancak E-Pin satın almak için öncelikle kendinize uygun bir platform seçmeniz gerekmektedir. Zira pek çok E-Pin satışı yapan platform vardır. Ancak bu platformlardan hangilerinin güvenilir olduğu kısmı tartışmaya açıktır.

Bilindiği üzere internet üzerinden pek çok dolandırıcılık işlemi gerçekleştirilmekte ve bazı insanların online ortamda işlem gerçekleştirirken dolandırıldığı bilinmektedir. Bu durum bireylerin mağdur olmasına neden olmaktadır. Bu nedenle internet üzerinden bir işlem yapmadan önce dikkatli olmak ve güvenli siteleri tercih etmek gerekmektedir. Peki, güvenilir E-Pin siteleri hangileridir?

İnternet üzerinden bir arama yapacak olursanız çeşitli E-Pin sitesi karşınıza çıkacaktır. Ancak en çok tercih edilen ve güvenli olduğu bilinen E-Pin siteleri arasında mtcgame, perdigital, epin, oyunfor, bynogame, ekopay ve bunun gibi siteler yer almaktadır. Siz de bu sitelerden birini tercih edebilir ve oynadığınız oyuna uygun E-pin satın alabilirsiniz.

Komisyonu Az E-Pin Siteleri

Bir hizmetin ne kadar güvenilir olduğu kadar ne kadar uygun fiyata alınabildiği de önem arz etmektedir. Günümüzde her alanda birden fazla sayıda işletme ve site bulunmaktadır. bu durum işletme ve sitelerin kendi aralarında rekabet etmesine neden olmaktadır. Oluşan rekabet ortamı ise hem işletme ve sitelerin kendilerini geliştirmelerine hem de alınan hizmetin fiyatının düşmesine vesile olmaktadır.

Bahsedilmiş olduğu gibi çeşitli E-Pin siteleri bulunmaktadır. Rekabet ortamı E-Pin sitelerinde de vardır. Hal böyle olunca bir sitede yer alan E-Pin fiyatı ile farklı bir sitedeki E-pin fiyatı birbirinden farklı olabilir. Esasen E-pin ücretleri pek çok farklı platformda benzerdir. Ancak komisyon devreye girdiği zaman çeşitli farklılıklar meydana gelmektedir. Bu doğrultuda komisyonu az E-Pin siteleri ise sadeceon, epin, itemsatis, perdigital ve klasgame şeklinde sıralanabilir.

Knight Online En İyi E-Pin Siteleri

Online oyun denildiği zaman akla gelen ilk oyunlardan biri de Knight Online oyunudur. Hayatımıza 2000’li yılların başında giren Knight Online oyunu uzun yıllardır en çok sevilen ve oynanan oyunlar arasındaki yerini korumaktadır. Oyun hayatımıza girdikten sonra oyunun benzeri niteliğinde pek çok oyun da oluşturulmuş ve piyasaya sürülmüştür. Yani, Knight Online pek çok önemli oyuna ilham olmuştur.

Knight Online oyununun kendisine özel bir kitlesi bulunmaktadır. Yıllar geçse bile bu kitle oyunu terk etmemektedir. Hal böyle olunca, Knight Online için E-Pin satışı da devam etmektedir. Şayet oyunu oynuyor ve E-Pin satın almak istiyorsanız siz de Knight Online en iyi E-Pin siteleri arasında gösterilen yedioyun, gamesatis, epin, klasgame, oyunhizmeti, dostgame, onlineepin ve bunun gibi siteleri tercih edebilir ve uygun fiyata E-pin satın alabilirsiniz. Üstelik E-Pin satın alırken bahsi geçen siteleri tercih etmeniz sizi olası internet dolandırıcılığından da koruyacaktır.

Görüldüğü üzere E-Pin satın almak sık gerçekleştirilen işlemler arasındadır ve bu durum hem oyuncular hem de oyun sahipleri için alışılagelmiştir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst