ko cuce                                      ko cuce

ko cuce                                      ko cuce

ko cuce                                      ko cuce

Metin2 Nedir?

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Ko Cuce Hakkında kategorisinde Admin tarafından oluşturulan Metin2 Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,069 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Ko Cuce Hakkında
Konu Başlığı Metin2 Nedir?
Konbuyu başlatan Admin
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Admin

Admin

Admin
Yönetici
Site Yetkilisi
Normal Üye
Katılım
6 Ağu 2019
Mesajlar
787
Tepkime puanı
212
Online Süresi
2d 13h 28m
Puanları
43
Yaş
32
Ofline
Metin2 Nedir?

Metin2, milyonlarca kullanıcısı olan bir online oyun olarak bilinmektedir. Dünyanın en önde gelen oyunlarından bir tanesi olarak kabul edilen Metin2, eğlence dolu bir dünyaya sahiptir.

Metin2 Tarihi

Online oyun denildiği anda akla ilk olarak gelen oyunlar arasında Metin2 bulunmaktadır. günümüzde 17 farklı dilde hizmet verme başarış göstermiş olan Metin2, dünyanın tüm bölgelerinde oyuncusu bulunan bir sanal oyundur. Kendi içerisinde bir dünyayı barındıran oyun, oldukça farklı karakterlere sahiptir. İlk olarak 2003 yılında Kore ve Çin’de yaygınlaşan oyun, daha sonra 2005 yılında Ymir Entertainment şirketinin satın alması ile popüler hale gelmiş ve 2006 yılında Gameforge şirketinin oyunu satın almasıyla da oyun dünyaca ünlü bir online oyun haline gelmiştir.

Teknolojinin hayatımıza girmesi ile birlikte bilindiği üzere bilgisayar ve internet yaygınlaşmıştır. Bu durum hayatımızı her alanda etkilemiş ve pek çok farklı türde hizmetin online ortama aktarılmasına vesile olmuştur. Online ortama aktarılan hizmetlerin başında ise oyun sektörü gelmektedir. Gelinen son aşamada internet kullanıcılarının büyük bir yüzdesi, interneti çoğunlukla oyun oynamak için kullanılmaktadır.

Günümüzde 7’den 70’e kadar kadın ve erkek fark etmeksizin herkes internet üzerinden oyun oynamaktadır. Gündelik hayatın olağan akışı içerisinde boş vakti değerlendirmek ve stres atmak için önemli bir araç olan online oyunlar önemli derece çeşitlenmiş ve sayıca artmıştır. Bu durum bazı oyunların zamanla popülaritesini yitirmesine neden olmuştur. Ancak bazı oyunlar üstünden yıllar geçse bile her daim önemli bir oyuncu kitlesine sahiptir.

Hayatımıza girmesinin üzerinden 16 yıl geçmiş olmasına ve benzeri pek çok oyun oluşturulmasına rağmen hala en çok oynanan online oyunlar arasında üst sıralardaki yerini koruyan oyunların başında ise Metin2 gelmektedir. Metin2 oyunu üç büyük imparatorluğun savaşını anlatmaktadır. Aslında bir Uzakdoğu hikayesi olan oyunda pek çok farklı karakter bulunmaktadır ve her bir Metin2 oyuncusu bir karaktere sahiptir. Burada amaç, oyuncunun savaşması ve savaşarak kendisini geliştirmesidir.

Metin2 Nasıl Oynanır?

Metin2 oynamak için ilk olarak resmi internet sitesine girmeli ve üye kaydı yapmanız gerekmektedir. Bazı bilgileri girerek kısa bir süre içerisinde oyuna kayıt olabilirsiniz. Şayet siteye kayıt olmuş ve oyunun bilgisayara indirmişseniz, oyuna başlamak için son birkaç gerekliliği de yerine getirmeniz gerekmektedir. Bunlardan biri, imparatorluk seçme aşamasıdır.

İnno Shinsoo, Chunjo ve Jinno olmak üzere 3 farklı imparatorluk bulunmaktadır. Her imparatorluğun amacı birbirinden farklı olduğu için burada yapacağınız seçim oldukça belirleyicidir ve sonraki aşamalar için ziyadesi ile önem arz etmektedir. Öte yandan oyun esnasında kullanacağınız eşyalar ve savaşçı, Ninja, sura, şaman, lycan gibi karakter seçimi de bir o kadar önemlidir.

Metin2 Server

Metin2 oyunu için önemli ve belirleyici olan etmenlerden biri de Server seçimidir. Bilindiği üzere online oyunların tamamında server kavramı karşımıza çıkmaktadır. Metin2 oyununun oluşturulmasıyla da sunucu adı verilen farklı serverlar ortaya çıkmıştır.

Bazı kişiler oyunun kopyasını oluşturmuş ve buradan hareketle kendi hostinglerini kurmuşlardır. Metin2 serverlarında hem oyunun ana teması kullanılır hem de özel eklemeler yer almaktadır. Bu bağlamda farklı serverların birbirinden farklı Zorluk derecesini, itemleri, güçleri ve özellikleri bulunmaktadır. Burada ana amaç oyunu hem daha zevkli hale getirmek hem de bu yöntemle gelir elde etmektir. Metin2 oyununu oynamak isteyen bir kişinin dikkat etmesi gereken kısımlardan biri de doğru server seçimidir.

Tahmin edileceği üzere yüzlerce farklı Metin2 serverı bulunmaktadır ve belirtildiği üzere her serverın kendine ait özellikleri bulunmaktadır. bu nedenle bu oyunu oynamak isteyen bir kişi için önemli ve belirleyici olan seçimlerden biri de server seçimidir. Elbette bireylerin yüzlerce farklı server arasından kendisi için en uygun olan serverı seçebilmesi pek mümkün değildir. Buradan hareketle server tanıtımı yapan birden fazla sayıda site bulunmaktadır. Metin2 oyununda bir oyuncunun başarılı olabilmesi ve oyunu daha zevkli hale getirebilmesi için doğru server seçimi gerekmektedir. Doğru server seçimi içinse doğru server tanıtımı yapan platform tercih edilmelidir.

Ko cuce , Kocüce , Ko-cuce , Kocuce, KoFox , Pvp-kenti, Turkmmo ve Rise Online en çok tercih edilen ve en başarılı server tanıtımı yapan platformlar olarak bilinmekte ve kabul edilmektedir. Server tanıtımı yapan diğer platformların aksine bahsi geçen bu platformlar doğru bir yönlendirme için tercih edilmesi gereken belirleyici alanlardır. Yanlış bir server tercihi, bireyin oyunda başarısız olmasına yol açabilir. Bu nedenle doğru yönlendirme almak oldukça önemlidir.

Ko cuce , Kocüce , Ko-cuce , Kocuce, KoFox , Pvp-kenti, Turkmmo ve Rise Online server tanıtımı yapan platformların dışında kullanıcılara hizmet veren platformların doğru yönlendirmeler yapmaktan uzak olduğu ve güncel olmadığı görülmektedir. Bu durum Metin2 oyuncularının mağdur olmasına neden olmaktadır. Zira bazı serverlarda bazı karakterler eksiktir. Ayrıca serverların zorluk dereceleri de birbirinden farklıdır.

Tüm bunlara ek olarak bazı serverların ise daha fazla kullanıcıya erişmek adına kullanıcılara çeşitli avantajlar sağladığı da görülmektedir. Dolayısı ile hem avantajları kaçırmamak hem de oyunu daha keyifli hale getirebilmek adına server seçimi yaparken server tanıtımı yapan Ko cuce , Kocüce , Ko-cuce, Kocuce, KoFox , Pvp-kenti, Turkmmo ve Rise Online gibi platformları tercih etmek gerekmektedir.
 
Üst