ko cuce                                      ko cuce

ko cuce                                      ko cuce

ko cuce                                      ko cuce

Yös Kursu Ankara

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Yeni Site Tanıtımı kategorisinde Xenops tarafından oluşturulan Yös Kursu Ankara başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,098 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Yeni Site Tanıtımı
Konu Başlığı Yös Kursu Ankara
Konbuyu başlatan Xenops
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Xenops

Xenops

Yeni Üye
Normal Üye
Katılım
23 Eki 2020
Mesajlar
235
Tepkime puanı
2
Online Süresi
41m
Puanları
18
Yaş
32
Ofline
Web Site Adresi: Puzaacademy.com.tr
Web Site Konusu: Yös Kursu - Sat Kursu

SAT, Akademik Yeterlilik Sınavı anlamına gelmektedir. SAT, yüksekokul ve üniversitelere öğrenci kabul etmek amacıyla öğrencilerin yeterliliklerini ölçtükleri bir giriş sınavıdır. Bu sınav CollegeBoard tarafından özel olarak hazırlanan sorular ile yapılmaktadır. Bu sınava öğrencileri hazırlayan birçok SAT kursu bulunmaktadır. Çoktan seçmeli sorularla hazırlanan SAT, amaç olarak öğrencilerin okuduğunu anlayabildiğini, sayısal yeteneklerini ve öğrencilerin ifade netliğini gibi becerilerini test etmeye çalışmaktadır. Bu sınav ile öğrenciler üniversiteye hazır olup olmadıkları kontrol edilmektedir.

SAT Puanlaması Nasıldır?

SAT, test puanları, çapraz test puanları, bölüm puanları ve alt grup puanları olarak detaylı bir hesaplama içermektedir. Fakat SAT puanı tek bir puan olarak açıklanmaktadır. SAT sınavında 4 yanlış 1 doğruyu götürmez, yani yanlış yaptığınız sorulardan puan kırılmaz. Toplam puan rakamları 400 ve 1600 arasında değişkenlik göstermektedir. Sat için, sat kursu önemi de oldukça büyüktür.

Test puanları Okuma, Dil Bilgisi ve Matematik dersleri ile ilgili bir ölçek üzerinden değerlendirilir. Soruların zorluk kolaylık derecesine göre puanları artar veya azalır. Örneğin, İngilizce ve Okuma ve Dil Bilgisi bölümlerinin eşit puan değerlendirilmesi yapılırken, Matematik bölümünde ki sorularda hesap makine ise ile çözülen sorular ve hesap makinesiz çözülen sorular birlikte ölçüm alınarak değerlendirme yapılmaktadır.

Sat Kursu Ankara

Sizde SAT’ye hazırlanırken bilgi, yorum, hız ve dikkatle hazırlanmak istiyorsanız Ankara SAT kursu Puza Academy sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Profesyonel ve eksiksiz bir biçimde yardım alabilmek için Puza Academy sayfasına tıklayarak SAT Kursu Ankara şubesinden her konu hakkında bilgi desteği alabilirsiniz.
 
Üst