ko cuce                                      ko cuce

ko cuce                                      ko cuce

ko cuce                                      ko cuce

Su deposu hangi zaman aralığında temizlenmeli ?

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Yeni Site Tanıtımı kategorisinde tekdezdezenfekte tarafından oluşturulan Su deposu hangi zaman aralığında temizlenmeli ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,077 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Yeni Site Tanıtımı
Konu Başlığı Su deposu hangi zaman aralığında temizlenmeli ?
Konbuyu başlatan tekdezdezenfekte
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan tekdezdezenfekte

tekdezdezenfekte

Yeni Üye
Normal Üye
Katılım
23 Şub 2021
Mesajlar
6
Tepkime puanı
0
Online Süresi
1m
Puanları
1
Yaş
40
Ofline
tekdez.jpg
Detaylı Bilgi Linki=== SU DEPOSU TEMİZLİĞİ

Su depolarının temizlik ve dezenfektesi düzenli ve periyodik olarak yaptırılmadığı takdir de depo içerisini kaplayacak olan bakteriler insan sağlığını olumsuz yönde etkilemekte aynı zamanda depoya zarar vermektedir.

Deponun çeşidine göre; delinme, paslanma, yosunlanma gibi problemlere neden olan bu durum deponun temizlik dışında izolasyon ihtiyacını doğurmaktadır. Kimi zaman depolar tamamen işlevini kaybetmekte ve kullanılamaz hale gelmektedir.

Bu tür durumlara maruz kalmamak için Su deposu hangi zaman aralığında temizlenmeli ? sorusunun cevabı doğru olarak bilinmelidir.

Sağlık Bakanlığı 2007/67 genelgesince su depolarının kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir diğer dönemlerde en geç 6 ayda bir temizliğinin yaptırılmasını zorunlu kılınmıştır.

Bu durum depo temizliğinin önemini açıkça ortaya koymaktadır. İnsan sağlığının önemi ve ciddiyeti özellikle baskılanmaktadır.

Hem maddi hem manevi zararlara neden olan bu durum ile karşı karşıya kalmamak için tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz olarak profesyonel hizmet sunmakta olan Tekdez ile iletişime geçebilirsiniz.

Firmamız tarafından verilecek olan hizmet kaliteli ve güvenilir nitelikte, eksiksiz belgeler ile ve eğitimli ekipler ile sağlanmaktadır.

Depo temizliğinin düzenli yaptırılması gerekliliğinin yanı sıra hizmet alınacak firma da oldukça önem teşkil etmektedir. Depo içerisinde meydana gelecek tüm problemler herhangi bir kuruluş ya da kişi tarafından sağlanan temizlik ile de aynı şekilde nüksedecektir.

Özelikle tüm belgeler sorgulanarak alınacak bir hizmet olması deponun verimli olarak işlevini yerine getirmesine dolayısıyla suyun sağlıklı kullanımına garanti niteliğinde olacaktır.

Sorgulanması ve talep edilmesi gereken belgeleri; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri olarak belirtmek doğru olacaktır.

Su deposu hangi zaman aralığında temizlenmelidir sorusunun yanı sıra hizmet alınacak olan firmanın yetki ve kalite belgelerinin sorgulanması da oldukça önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi; Sağlık Bakanlığı denetlemelerinden geçmiş, Sağlık bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile sağlıklı hizmet verileceğinin ve temizlik sonrası verilecek olan iş tamamlandı formunun kanuni hükmünün olacağının garantisi niteliğinde olmaktadır.

İş sağlığı ve güvenliği sertifikası; iş güvenliği uzmanlarının sınavından geçmiş, eğitimli ekipler ile güvenilir hizmet sunulduğunun kanıtı niteliğinde olmaktadır. Verilecek olan hizmetin iş sağlığını tehlikeye atmayacak düzeyde güvenilir olarak ilerleyeceğinin göstergesi olarak da belirtmek doğru olacaktır.

TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi; uygulanacak doğru yöntem ve metotlara hakim uzman ekiplerden tarafından hizmet verileceğinin kanıtı niteliğinde olmaktadır.

Bu belge, verilecek olan hizmetin depoya herhangi bir zarar verilmeyecek şekilde tesisat kurulumu yapılacağının ve deponun verimli ve sağlıklı kullanıma sunulacağının kanıtı niteliğinde olmaktadır.

Sağlıklı kullanım için ve su deposu hangi zaman aralığında temizlenmelidir gibi soruların doğru cevabı için doğru adres Tekdez ile iletişime geçebilirsiniz.

Sağlıklı su kullanımı için lütfen iletişime geçiniz.
temizlik.jpeg
 
Üst