ko cuce                                      ko cuce

ko cuce                                      ko cuce

ko cuce                                      ko cuce

Pvp Server Sahipleri İçin Vergi Bilgilendirmeleri Burdan Okuyabilirsini

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Metin2 Private Server Kurulumu kategorisinde Admin tarafından oluşturulan Pvp Server Sahipleri İçin Vergi Bilgilendirmeleri Burdan Okuyabilirsini başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,199 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Metin2 Private Server Kurulumu
Konu Başlığı Pvp Server Sahipleri İçin Vergi Bilgilendirmeleri Burdan Okuyabilirsini
Konbuyu başlatan Admin
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Admin

Admin

Admin
Yönetici
Site Yetkilisi
Normal Üye
Katılım
6 Ağu 2019
Mesajlar
765
Tepkime puanı
212
Online Süresi
2d 11h 17m
Puanları
43
Yaş
32
Ofline
Daha önce çeşitli konular altında dile getirilen vergi meselesi konusunda pvp server sahiplerinin bilgilenmesi gerektiğini düşünüyorum. Kurulum bölümü de bunun için en doğru yer sanırım.

Öncelikle pvp server kuracaksanız ve bir maddi beklentiniz var ise hesabınıza giren her kuruşun vergisini ödemeniz gerekiyor.


Mobil ödeme ile aldığınız tutarlar,
Teckcard, sonteklif, gittigidiyor vb ödeme aracısı firmalar aracılğıyla tahsil ettiğiniz ödemeler
Direkt hesabınıza havale ile aldığınız ödemeler,

Bunların tamamında vergi ödemesinden siz sorumlusunuz.

Yani bu parayı ben tahsil etmedim, teckcard tahsil etti veya sonteklif tahsil etti gibi bahaneleri maliye kabul etmez, sonuç olarak onlar tahsil etse de siz onlardan parayı bir şekilde alacaksınız. Maliye hesabınıza giren paranın vergisinin ödenip ödenmediğine bakar.

Hesabınıza para kıbrıstan gelmiş, amerikadan gelmiş fark etmez, vergisini ödemeniz gerekmektedir. ( yurtdışından gelen ödemelerin vergilendiresi yaptığınız işe göre farklılık gösterebilir )

Ben bu işi 1 sene yaptım bıraktım başım ağrımaz diye düşünmeyin, olası bir maliye incelemesinde geriye dönük 5 yıl içinde inceleme yapıyorlar. O güne kadar hesabınıza girmiş tüm paraların hem vergisini ödersiniz hem de cezasını ödersiniz.

Bu yüzden başınız ağrımadan bu işleri yapıp para kazanmak gibi bir düşünceniz var ise en azından şahıs işletmesi kurarak verginizi ödeme yoluna gidebilirsiniz. Aksi durumda çok büyük cezalara maruz kalmanız çok yüksek ihtimal.
 
Üst