ko cuce                                      ko cuce

ko cuce                                      ko cuce

ko cuce                                      ko cuce

Kahve Neden Tüketilir?

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Yeni Site Tanıtımı kategorisinde Xenops tarafından oluşturulan Kahve Neden Tüketilir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,212 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Yeni Site Tanıtımı
Konu Başlığı Kahve Neden Tüketilir?
Konbuyu başlatan Xenops
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Xenops

Xenops

Yeni Üye
Normal Üye
Katılım
23 Eki 2020
Mesajlar
291
Tepkime puanı
2
Online Süresi
6h 17m
Puanları
18
Yaş
32
Ofline
Site Adresi: Nonparazit.com
Site Konusu: Kaliteli içerikler, merak edilenlere cevaplar

Kahve içeceği, günümüzün en çok tüketilen içecekleri arasında yer almaktadır. Dünya geneline baktığımızda Türkiye, kişi başına ortalama olarak yıllık 400 gram kahve tüketimi ile 104. Sırada yer almaktadır. Listenin ilk 3 sırasını ise sırası ile kişi başı yıllık 12kg kahve tüketimi ile Finlandiya, kişi başı 9,9kg kahve tüketimi ile Norveç, kişi başı 9kg kahve tüketimi ile İzlanda paylaşmaktadır.

cropped-Basliksiz-1-3.png


Kahve Neden Tüketilir?

Kahve tüketiminin çok yönlü sebepleri bulunmaktadır. İçeriğinde kafein barındırdığı için çok sayıda kişi uykusunun açılabilmesi adına kahve tüketmek isteyebiliyor. Ayrıca kahve bir zevk meselesidir. Çoğu kişi kahve içiminden son derece zevk duyabilmektedir. Genel olarak ülkemizde Nescafe, Türk kahvesi gibi çeşitler bilinse de yüzlerce farklı kahve çeşidi bulunmaktadır.

Kahvelerdeki kafein oranları ise kafenin özelliğine, miktarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin Nescafe kafein oranları ile, Türk kahvesinin kafein oranları birbirinden farklıdır. Her şeyin fazlası zararlı olabildiği gibi, fazla kafein tüketimi de çeşitli zararları beraberinde getirebilmektedir. Alt kısımda yer alan bağlantı aracılığıyla ise çok sayıda güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.

https://nonparazit.com/
 
Üst