ko cuce                                      ko cuce

ko cuce                                      ko cuce

ko cuce                                      ko cuce

Makinesiz Filtre Kahve

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Yeni Site Tanıtımı kategorisinde Xenops tarafından oluşturulan Makinesiz Filtre Kahve başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,055 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Yeni Site Tanıtımı
Konu Başlığı Makinesiz Filtre Kahve
Konbuyu başlatan Xenops
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Xenops

Xenops

Yeni Üye
Normal Üye
Katılım
23 Eki 2020
Mesajlar
290
Tepkime puanı
2
Online Süresi
6h 17m
Puanları
18
Yaş
32
Ofline
Makinesiz filtre kahve nasıl yapılır? Kahve, tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de hem maddi hem de manevi olarak çok özel bir yerdedir. Kimilerine göre sadece bir fincan kahve fakat kimilerine göre ise bu fincanın 40 yıl hatırı var. Şimdi, 40 yıl kendini unutturmayacak kahvenin, sağlıkla olan ilişkisini inceleyeceğiz.

Kahve, özü itibariyle 'coffea' ağacın meyvesidir. Bu meyvenin, gerek toplanması, gerek çekirdeklerinin ayrılması, gerekse demlenme süreci, tadı doğrudan etkiliyor.

cropped-Basliksiz-1-3.png


Makinesiz Filtre Kahve Nasıl Yapılır?

En çok tüketilen kahve çeşitlerinden bir tanesiyse filtre kahvedir. Filtre kahve nasıl yapılır makinesiz? Genellikle filtre kahve yapmak için makineye ihtiyaç olduğu söylenir. Peki makinesiz filtre kahve yapılabilir mi? Nonparazit.com internet sitesinde makinesiz filtre kahve nasıl yapılır? Sorusunun cevabı bulunmaktadır.

Kahvenin Sağlıkla Olan İlişkisi

Kahve, insan sağlığına doğrudan etki etmektedir. İnsana enerji, odaklanma becerisi vermesinin yanısıra , fiziksel ve mental olarak insanı pozitif etkilediğini biliyoruz. Bunun yanısıra kahve, kanser ve alzheimer türevi hastalığa, faydası kanıtlanmıştır. İçerdiği kafein sayesinde beynimizde biriken ve bizlere yorgunluk sinyali veren 'Adenozin'lerin birikmelerini önler. İçerdiği bol miktarda antioksidan sayesinde yaşlanmayı geciktirir ve insanı daha enerjik yapar.
 
Üst