ko cuce                                      ko cuce

ko cuce                                      ko cuce

ko cuce                                      ko cuce

İstanbul Kurşun Metal Sanayi

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Yeni Site Tanıtımı kategorisinde Xenops tarafından oluşturulan İstanbul Kurşun Metal Sanayi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,082 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Yeni Site Tanıtımı
Konu Başlığı İstanbul Kurşun Metal Sanayi
Konbuyu başlatan Xenops
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Xenops

Xenops

Yeni Üye
Normal Üye
Katılım
23 Eki 2020
Mesajlar
290
Tepkime puanı
2
Online Süresi
6h 17m
Puanları
18
Yaş
32
Ofline
Kurşun levhanın kullanım alan ve şekillerine göre değişkenlik göstermektedir. Kurşun levha kullanımı genellikle sağlık alanlarında tercih edilmektedir. Yüksek radyasyon engelleyici özelliğe sahip olan kurşun levhalar hastanelerde radyasyonu engellemek adına kullanılırlar. Kurşun levha firmaları aynı zamanda çeşitli alanlarda x ışınlarının zararlı olan yanlarını korumaları adına kurşun zırhlaması yaparlar.

unnamed.jpg


Bunun yanında çeşitli alanlarda örneğin camii kubbe ve minarelerinde, tarihi eser restorasyonlarında, hamam kubbelerinde, kubbe tarzında ki tüm yapılarda, ısı ve su yalıtımı olan yüzey kaplamalarında kurşun levha kullanımı yaygındır. Hastanelerde radyoloji/röntgen servislerinde radyasyon yalıtımı yapmak adına kurşun levhalar kullanılırken ses stüdyolarında ses yalıtımı yapmak içinde kurşun levhalar kullanılır. Kubbe tarzı hafif eğilimde ve düz zemine sahip olan yapılarda 2 mm kalınlıkta, minare gibi yapılarda ise 1,5 mm kalınlıkta kurşun levha kullanımı yaygındır.

Eski çağlardan bugüne kadar da en önemli madenlerden biri olmuş kurşun levhalar;

  • Akü sanayisi,
  • Kablo kaplamaları folyo
  • Ambalaj sanayisi
  • Silah sanayisi

Boya yapımı gibi alanlarda da kullanıldığı görülmektedir.

Nükleer ve medikal radyasyon alanında uzman olan kadrosu, uluslararası enerji kuruluşlarından aldığı lisans ve kalite ve fiyat açısında en uygun içeriğe sahip oluşuyla İstanbul Kurşun ve Metal Sanayisi uzun yıllardır bu sektörün içerisinde hizmetlerine devam etmektedir. Uzman mühendis ve bilir kişi kadrosundan sizde yaralanarak en uygun fiyat ile hizmet almak için İstanbul Kurşun ve Metal Sanayisi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

https://istanbulkursunvemetalsanayi.com.tr/
 
Üst