Neler yeni

Hoş geldin KoCuce : Ko Cuce - Türkiye'nin En İYİ KO-CUCE Forumu

Sizde KO CUCE Topluluğumuza katılmak ister misiniz? Bugün kaydolmaktan çekinmeyin.

Skype

Reklam Satın Almak için Skype adresimize TIKLA

Son Cevaplar

Yanıtlanan son Konulara cevap vererek Uzman Olun

İletişim Personeli

Kocuce Uzmanlarımız Sorularınızı Yanıtlamaya Hazır

Fıstıklı Cevizli Baklava

Xenops

Member
Katılım
23 Eki 2020
Mesajlar
216
Tepkime puanı
2
Puanları
18
Yaş
32
Site Adresi: Gaziburma.com
Site Konusu: Baklava, fıstıklı cevizli baklava çeşitleri

Birbirinden güzel baklava çeşitleri için hoş geldiniz. Özel günlerimizin vazgeçilmezi baklava sevilerek tüketiliyor. Hemen herkesin özel günlerinde ve bayramlarda akla ilk gelen lezzetlerden biri baklavadır. Baklava, fıstıklı baklava, cevizli baklava gibi çeşitleriyle herkesin ağzını tatlandıran ve yemekten sonra tatlı yiyelim tatlı konuşalım atasözüne bağlı kalarak sohbetlerinizin yanında sizlere enerji veren bir yiyecek olarak varlığını asırlardır devam ettirmektedir. Baklava ince yufkası, sıcak şerbeti ve kıtır kıtır yapısıyla her zaman ağızlarda lezzetli bir tat bırakmıştır.Özel Günlerimizin Vazgeçilmezi Baklava

Düğün, nişan veya söz gibi özel günlerde ikram edilen baklavayı bazı geleneklerde erkek tarafı kız istemeye gelirken elinde bir tepsi baklavayla gelirdi. Ya da bir yere misafirliğe giderken eli boş gitmemek amacıyla mutlaka hediye olarak bir kutu baklava götürülmektedir.

Hamuru özenle yapılan baklavanın, eşit miktarda bölünen hamurunu ince ince oklava veya merdane yardımı ile açıldıktan sonra iç harcına cevizli baklava için ceviz ya da fıstıklı baklava için fıstık atılır. Açılan hamurlar tek tek tepsiye dizildikten sonra altı üstü kızarılana kadar fırında bekletildikten sonra fırından alınır ve sıcak şerbeti üzerine dökülür. Şerbet konusu herkes için farklılık göstermektedir. Örneğin bal şerbeti yapanlar varken şerbete farklı malzemeler ekleyenler de vardır.

Sizde özel günlerinizin tatlanmasını veya misafirliğe eli boş gitmek istemiyorsanız Gazi Burma Baklavaya uğramadan gitmeyin. Birbirinden güzel ve güvenilir tatlı çeşitleri ile ilgili bilgi almak için Gazi Burma Baklava sitesini hemen ziyaret edin.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst