ko cuce                                      ko cuce

ko cuce                                      ko cuce

ko cuce                                      ko cuce

Yerli Otomobilde Son Durum Nedir?

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Yeni Site Tanıtımı kategorisinde nuriozzkan tarafından oluşturulan Yerli Otomobilde Son Durum Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,199 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Yeni Site Tanıtımı
Konu Başlığı Yerli Otomobilde Son Durum Nedir?
Konbuyu başlatan nuriozzkan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan nuriozzkan

nuriozzkan

Yeni Üye
Normal Üye
Katılım
6 Ocak 2021
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Online Süresi
0
Puanları
0
Yaş
28
Ofline
Yerli Otomobilde Son Durum Nedir? Yerli otomobil tanıtılması ile birlikte, vatandaşların en merak ettiği konulardan biri oldu. İlgileri üzerine toplayan yerli otomobilin detayları ve özellikleri oldukça merak ediliyor. En çok araştırılan konulardan biri haline gelen yerli otomobil farklı özelliklere sahiptir.

images-1-3.jpg


Yerli Otomobilin Özellikleri
Yerli otomobilde bulunması düşünülen özellikler şunlardır:

  • Yerli otomobiller elektrikli motor sistemi ile çalışacağı için, çalışırken ses çıkarmama özelliği olacak.
  • İnternete bağlı olarak kullanım sağlanacağı için, akıllı otomobil ismini alacak. En dikkat çeken özelliklerinden biri de büyük bir ekrana sahip olması olacaktır.
  • Aracın her türlü durumu ekrandan takip edilecek, yol takibi ve ulaşım adresleri bu ekranda yer alacak.
  • Eğer yerli otomobil kullanan kişinin aynı zamanda akıllı evi de bulunuyorsa, ikisi arasında bağlantı kurulup, takip edilebilecek.
  • Sürekli güncellenecek olan yerli otomobil, en yeni güncellemelerine, internet bağlantısı sayesinde sahip olacak.
  • Yerli otomobilde herhangi bir sorun olduğu zaman, servis problemi bağlantı yolu ile tespit edip, çözüme ulaştıracak.
Yerli Otomobilde Son Durum Nedir? Bunların yanı sıra, pek çok şeyin aracın sistemine bağlı olduğu yerli otomobil de aracın parçasının değişmesi gerektiği bir durumda, sistem kendiliğinden, bakım servisi ile iletişime geçebilir. Bazen kullanıcı bile bunu anlamayabilir. Otomobilin en çok ilgi çeken özelliklerinden biri de otomatik sürüş özelliğidir. Aracın kendiliğinden duruma göre, kalkıp durma sistemi ile trafikte kolaylık sağlayacaktır. Aracın motoru ve hızlanma gücünün de çok iyi olması bildirilen özelliklerindendir. Direksiyon, sürücünün hata yaptığı zamanlarda özel sistemi ile yok kontrolü sağlayabilecektir.

images-6.jpg


Yerli Otomobil de Son Gelişmeler
Yerli otomobil üretme sürecinde tüm yaşanan olumsuzluklara rağmen, tanıtımının yapıldığı ve gereken bütün desteklerin verildiği, hükümet tarafından açıklandı. Türkiye yerli otomobil üretimi çalışmalarına, ilk defa Adnan Menderes döneminde başlamıştır. Bu proje bir türlü tamamlanmadığı için, yarım kalmış ve önemli bir gelişme yaşanmamıştır.

Son olarak Türkiye’nin yerli otomobil TOGG üretimi ile ilgili çalışmasında her türlü imkânın kullanıldığı belirtildi. Vatandaşın, yerli otomobil ile ilgili beklentisinin yüksek olduğu ve oldukça talep edileceği konuşuluyor. Aracın bütün sistem ve özelliklerinin Türk mühendisleri tarafından tasarlandığı bir proje olan yerli otomobil, satışa sunulması en çok beklenen ve ilgi odağı olan bir proje haline geldi.

Yerli Otomobil forum sitesi için de sayfamızı ziyaret ediniz.
 
Son düzenleme:
Üst