ko cuce                                      ko cuce

ko cuce                                      ko cuce

ko cuce                                      ko cuce

Yalnızca eski Knight Online oyuncularının hatırlayacağı detaylar Kocuce,Ko cuce

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Ko Cuce Hakkında kategorisinde Admin tarafından oluşturulan Yalnızca eski Knight Online oyuncularının hatırlayacağı detaylar Kocuce,Ko cuce başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,413 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Ko Cuce Hakkında
Konu Başlığı Yalnızca eski Knight Online oyuncularının hatırlayacağı detaylar Kocuce,Ko cuce
Konbuyu başlatan Admin
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ByErotica

Admin

Admin
Yönetici
Site Yetkilisi
Normal Üye
Katılım
6 Ağu 2019
Mesajlar
744
Tepkime puanı
212
Online Süresi
2d 7h 10m
Puanları
43
Yaş
32
Online
Yalnızca eski Knight Online oyuncularının hatırlayacağı detaylar

KOCUCE,
knightt-990x556.jpg

2004 yılından itibaren Dünyayla birlikte Türkiye’de de ışık hızıyla yayılmaya başlayan Knight Online birçoğumuzu anormal bir biçimde etkisi altına aldı. Henüz evlerde internet bağlantısının bugünkü kadar gelişmiş olmadığı o dönemlerde internet kafe işletmeciliği de altın çağlarını yaşamaya başlamıştı. Hatta premium üyelik ve GB adı verilen oyun içi paranın satışını yapan birçok internet kafenin köşeyi dönmüş sahipleri birçoğumuzun hatıralarında yer etmiştir.
Oyunun erken dönemleri bugün olduğundan daha kaotik bir yapıya sahipti. Özellikle 2006-2007 yıllarında serverlarda dupe adı verilen eşya kopyalama yönteminin keşfedilmesi ve koxp adı verilen otomatik saldırı programları bir hayli yaygın hale geliyordu. Exp kasmak birkaç slot haricinde imkansıza yakındı, çünkü herkes koxp kuruyor ve yaratıkları henüz doğar doğmaz öldürüyordu. Asga Village’da normal bir oyuncunun namusuyla Smilodon kesmesi imkansız hale gelmişti. Buna rağmen internet kafeler ve serverlar dolup taşıyor, gri kumaş pantolon ve beyaz gömlekli lise öğrencileri en az 20 dakika uğraşarak bu serverlara bir şekilde girmeye çalışıyordu.
Biz de bu yazımızda o dönemleri hatıralarımızda canlandırmak, o zorlu günlere dair detayları aklımızda kaldığınca bir araya getirmek istedik:
Oyuna Giriş

Efsanevi Giriş Müziği
Knight Online denince ilk akla gelen şeylerden biri hiç tartışmasız oyunun açılış ekranı ve müziğidir. O melodiyi duyunca hala içimizden bir ses “Yak, yak yak!” demektedir. Fakat o günlerde bu müziği genellikle yoğun stres altında duymaktaydık. Çünkü serverlara premiumsuz giriş günün belirli saatleri dışında bir hayli zordu. Özellikle 1. serverlara girmek ise neredeyse imkansızdı. Es kaza giriş yapabilen şanslı arkadaşlar tüm internet kafede bu başarısını “Beramus 1 tek tık!” şeklinde duyururdu.
r6yZ9M-1024x768.jpg

Herhangi bir servera girebilmek için 15 20 dakika boyunca defalarca tıklamak gerekebiliyordu. Fakat başarıya ulaştığımız anda ekranın donması, aşağı doğru süzülen yaprakların bir anda durması ve bilgisayarın fanının yüksek sesle çalışmaya başlaması tam bir mutluluk tablosuydu.
İnternet bağlantısının günümüzdeki kadar iyi olmadığı o dönemlerde, Knight Online serverları da pek kaliteli sayılmazdı. Lag ve DC’ler bir hayli yaygındı. İnternet sorunları özellikle Türkiye’den bağlanan oyuncular için büyük sıkıntılar çıkarabiliyordu. 411 adlı bir oyuncu, tüm Türklerin disconnect olduğu bir anda CZ’deki maceralarını şu şekilde paylaşmıştı:

Türk oyuncuların disconnect olduğu bir anda 411 CZ’de katliam yapıyorFakirlik, Dupe ve Koxp
Oyuna girdikten sonra ise yeni bir mücadele başlıyordu. Bazı kişiler tarafından dupe adı verilen eşya kopyalama tekniğinin bulunması, bu eşyaların gerçek para ile satılmasıyla sonuçlanmıştı. Bu nedenle parayı basan oyuncular oyun parasıyla alınması imkansız olan eşyalara kavuşuyordu. İnternet kafelerde gb satışlarının yaygınlaşmasıyla birlikte oyun parası değerini iyiden iyiye kaybetmişti. Ortalama bir eşyanın fiyatı 21 GB + Item olarak belirleniyordu. Bu nedenle oyun ahalisinin birçoğu fakirlikle boğuşuyor, Moradon teleport alanında “Aga 5k pls” nidaları yankılanıyordu.
Oyun içerisindeki tek mücadele fakirliğe karşı verilen değildi. İyice yaygınlaşmış koxp kullanımına karşı alınan hiçbir önlem fayda etmiyordu. Belirli bölgeler dışında exp kasmak bir hayli zordu. Her slotta iç içe geçmiş bir grup okçu etrafa üçlü beşli oklarını salıyordu. Yaratıklar doğmadan ölüveriyordu. Yalnızca civciv simgesi taşıyan 30 level altı oyuncular ise kimi zaman bu partilerde yer bulabiliyordu. Ya da kutu toplayıcı olarak daha büyük organizasyonlarda yer alabiliyorlardı. Bazen bu adaletsizliğe bir dur demek isteyen cengaverler koxperların bulunduğu slotlara Troll Warrior çekerek adaleti tesis ediyorlardı.
trollwarrior.jpg

Normal bir şekilde level kasan oyuncuların en fazla vakit geçirdiği yerler ise Deruvish ve Apostle slotlarıydı. Saatler süren Apostle partileri derin muhabbetlere ve kurulan yeni arkadaşlıklara sahne olurdu. Zombi ve Harpy mekanları ise Magelerin hükümdarlıklarını kurdukları alanlardı. Bir priest ve swift basacak bir rogue dışında fazla kimseye eyvallahları yoktu. Magelerin dostlukları ve çevreleri zombi slotlarında başlayıp, Harpy partileriyle perçinlenirdi.
Bu partiler özellikle Rogue’lar için çok büyük bir avantajı temsil ediyordu. Yalnızca kutuları toplayarak ve 10 dakikada bir parti üyelerine swift basarak inanılmaz exp kazanmak mümkündü. Ayrıca eski günlerde Harpy kutularından çıkabilecek bir Mirage Dagger altın değerindeydi. Kutuları toplayan rogue’ların MD’yi kutudan almadan önce diğer parti üyelerinin uzaklaşmalarını beklemeleri de kimi zaman karşılaşılan bir durumdu. Bugün oldukça değersiz olan +1 High Class veya +8 Wood Staff gibi eşyalar için partiden çıkarak kutu toplamak bir hayli yaygındı.
Unutmadan, bir umut gelen parti teklifini kabul edip, Golemlerin içine çekilmemiş bir Knight Online oyuncusu yoktur herhalde?
Level Kasma Zorluğu
Oyunda koxpun bu denli yaygınlaşmasının nedenlerinden biri de hiç kuşkusuz level kasmanın özellikle 61’den sonra çok zor bir hale gelmesiydi. Görevlerin sınırlı sayıda olduğu o dönemde, premium imkanları da bir hayli kısıtlıydı. 50 levelda karşımıza çıkan Anahtar Görevi bu nedenle birçoğumuz için inanılmaz bir değere sahipti. En ileri seviye premium paketi olan Gold Premium yalnızca %30 exp avantajı sağlıyordu. Bununla birlikte 61 level’dan itibaren yaratıklardan gelen expin yarı yarıya düşmesi ve atlanan her level ile birlikte gelen expin daha da azalması birçok oyuncuyu ilerleyen expansiyonlarda Ardream’a yöneltecekti. Aksi takdirde aylar boyu başka hiçbir işle ilgilenmeksizin Brahman-Paramun vb. yaratıklar keserek tüm hayatı oyuna endekslemek gerekiyordu. Bu probleme getirilen en yaygın legal çözüm ise bir karakteri birkaç arkadaş ortak kasmaktı. Böylelikle nöbet sistemiyle karakter 7/24 online tutuluyor ve bir şekilde en üst seviyeye ulaştırılmaya çalışılıyordu.
Exp kasmanın bu denli zor olmasından dolayı zaman zaman yapılan etkinliklerde izdiham yaşanıyordu. Örneğin El Morad ve Luferson önünde yılbaşı vb. özel günlerde çıkan devasa yaratıklar bu izdihamın en yoğun yaşandığı anlara neden oluyordu. Tüm bu keşmekeş içerisinde magelerin ekranı efekt dolduracak skiller kullanması ve priestlerin 62 skili kullanması bugün düşününce birçoğumuza daha sempatik geliyor.
PvP Aktiviteleri
Görev takılarının dahi olmadığı erken dönemlerde Colony Zone genellikle sivrilmiş birkaç karakterin şovunu gerçekleştirdiği bir alan gibiydi. Ancak o karakterlerden uzak kalındığı müddetçe şimdi olduğundan daha keyifli bir PvP aktivitesi yaşamak mümkündü. Çünkü herkes üç aşağı beş yukarı benzer eşyalar kullanıyordu. Battle Priestler +7 Fabric Setler ve +7/+8 Weight Hammer’larla dolaşıyordu. +7 Mirage Sword sahibi olmak çok az kişiye nasip oluyordu. Rogueler da yaygın olarak Full Plate veya Chitin Set kullanıyor, takı olarak +6 Dexterity bonus veren sıradan eşyalar kullanıyorlardı. Bu tarz eşyalar tüm karakterler ve classlar için normdu. Hal böyle olunca 0000000 ve F9Devil gibi isimler oyuna girmedikçe Colony Zone bir hayli keyifli anlara sahne oluyordu. Vs atan karakterlerin etrafında yuvarlak olup oturarak izlemek adettendi.
ko-delos-castle-siege-savasi.jpg

O dönemde günümüzde pek mümkün olmayan “Spike Town” etkinliği bir hayli meşhurdu. Bilindiği üzere Asaslar rakip bölgeye görünmez bir biçimde giriyor ve gördükleri mage, rogue ya da priestlere spike vurup town çekerek onları öldürebiliyorlardı. Çünkü herkes özelliksiz takı ve düşük seviye kıyafet kullanıyordu.
Koxperlar ise PvP etkinliklerinde de oyunculara sıkıntı çıkarmaya devam ediyordu. Metrelerce uzaktaki okçulardan seri bir biçimde beşli ok yiyerek ölmek mümkündü.
O dönemlerde hatrı sayılır eşyalara sahip olup şov yapan isimler bugün hala gıptayla hatırlanır. Bu isimlerin en popülerlerinden biri olan 0000000, gerek oynayış tarzı gerek combolarıyla günümüzdeki birçok Asasa ilham verdi.

O dönemlerde birçok warrior için idol haline gelmiş Hitmachine de tarihe, hatırladıkça iç çektiğimiz ve izledikçe duygulandığımız videolar bırakmıştır. Özellikle kunt ile mücadelesi o dönemin oyuncuları için bir derbi niteliği taşır.

Her olumsuzluğuna ve tüm zorlu şartlarına rağmen birçok Knight Online oyuncusu o günleri mumla arıyor. Oyunun günümüzde geldiği hal birçoğumuzun hoşuna gitmiyor. Bazılarımız ise o eski günleri private serverlarda canlandırmaya çalışıyor. O günlere geri dönebilmenin bir imkanı olmasa da, Youtube kocuce ve benzer platformlarda o günlerden kalan görüntüleri izlemenin birçoğumuzda tatlı anıları depreştirdiği kesin.
 

Bloodko

Yeni Üye
Normal Üye
Katılım
30 Ocak 2020
Mesajlar
1,432
Tepkime puanı
0
Online Süresi
0
Puanları
0
Yaş
29
Ofline
Ko cuce Healal Size Güzel Paylaşım ve Anlatım , Başarılarınızin Devamı dilerim...
 

Discover

Yeni Üye
Normal Üye
Katılım
31 Ocak 2020
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
Online Süresi
0
Puanları
0
Yaş
29
Ofline
Yalnızca eski Knight Online oyuncularının hatırlayacağı detaylar

KOCUCE,
knightt-990x556.jpg

2004 yılından itibaren Dünyayla birlikte Türkiye’de de ışık hızıyla yayılmaya başlayan Knight Online birçoğumuzu anormal bir biçimde etkisi altına aldı. Henüz evlerde internet bağlantısının bugünkü kadar gelişmiş olmadığı o dönemlerde internet kafe işletmeciliği de altın çağlarını yaşamaya başlamıştı. Hatta premium üyelik ve GB adı verilen oyun içi paranın satışını yapan birçok internet kafenin köşeyi dönmüş sahipleri birçoğumuzun hatıralarında yer etmiştir.
Oyunun erken dönemleri bugün olduğundan daha kaotik bir yapıya sahipti. Özellikle 2006-2007 yıllarında serverlarda dupe adı verilen eşya kopyalama yönteminin keşfedilmesi ve koxp adı verilen otomatik saldırı programları bir hayli yaygın hale geliyordu. Exp kasmak birkaç slot haricinde imkansıza yakındı, çünkü herkes koxp kuruyor ve yaratıkları henüz doğar doğmaz öldürüyordu. Asga Village’da normal bir oyuncunun namusuyla Smilodon kesmesi imkansız hale gelmişti. Buna rağmen internet kafeler ve serverlar dolup taşıyor, gri kumaş pantolon ve beyaz gömlekli lise öğrencileri en az 20 dakika uğraşarak bu serverlara bir şekilde girmeye çalışıyordu.
Biz de bu yazımızda o dönemleri hatıralarımızda canlandırmak, o zorlu günlere dair detayları aklımızda kaldığınca bir araya getirmek istedik:
Oyuna Giriş

Efsanevi Giriş Müziği
Knight Online denince ilk akla gelen şeylerden biri hiç tartışmasız oyunun açılış ekranı ve müziğidir. O melodiyi duyunca hala içimizden bir ses “Yak, yak yak!” demektedir. Fakat o günlerde bu müziği genellikle yoğun stres altında duymaktaydık. Çünkü serverlara premiumsuz giriş günün belirli saatleri dışında bir hayli zordu. Özellikle 1. serverlara girmek ise neredeyse imkansızdı. Es kaza giriş yapabilen şanslı arkadaşlar tüm internet kafede bu başarısını “Beramus 1 tek tık!” şeklinde duyururdu.
r6yZ9M-1024x768.jpg

Herhangi bir servera girebilmek için 15 20 dakika boyunca defalarca tıklamak gerekebiliyordu. Fakat başarıya ulaştığımız anda ekranın donması, aşağı doğru süzülen yaprakların bir anda durması ve bilgisayarın fanının yüksek sesle çalışmaya başlaması tam bir mutluluk tablosuydu.
İnternet bağlantısının günümüzdeki kadar iyi olmadığı o dönemlerde, Knight Online serverları da pek kaliteli sayılmazdı. Lag ve DC’ler bir hayli yaygındı. İnternet sorunları özellikle Türkiye’den bağlanan oyuncular için büyük sıkıntılar çıkarabiliyordu. 411 adlı bir oyuncu, tüm Türklerin disconnect olduğu bir anda CZ’deki maceralarını şu şekilde paylaşmıştı:

Türk oyuncuların disconnect olduğu bir anda 411 CZ’de katliam yapıyorFakirlik, Dupe ve Koxp
Oyuna girdikten sonra ise yeni bir mücadele başlıyordu. Bazı kişiler tarafından dupe adı verilen eşya kopyalama tekniğinin bulunması, bu eşyaların gerçek para ile satılmasıyla sonuçlanmıştı. Bu nedenle parayı basan oyuncular oyun parasıyla alınması imkansız olan eşyalara kavuşuyordu. İnternet kafelerde gb satışlarının yaygınlaşmasıyla birlikte oyun parası değerini iyiden iyiye kaybetmişti. Ortalama bir eşyanın fiyatı 21 GB + Item olarak belirleniyordu. Bu nedenle oyun ahalisinin birçoğu fakirlikle boğuşuyor, Moradon teleport alanında “Aga 5k pls” nidaları yankılanıyordu.
Oyun içerisindeki tek mücadele fakirliğe karşı verilen değildi. İyice yaygınlaşmış koxp kullanımına karşı alınan hiçbir önlem fayda etmiyordu. Belirli bölgeler dışında exp kasmak bir hayli zordu. Her slotta iç içe geçmiş bir grup okçu etrafa üçlü beşli oklarını salıyordu. Yaratıklar doğmadan ölüveriyordu. Yalnızca civciv simgesi taşıyan 30 level altı oyuncular ise kimi zaman bu partilerde yer bulabiliyordu. Ya da kutu toplayıcı olarak daha büyük organizasyonlarda yer alabiliyorlardı. Bazen bu adaletsizliğe bir dur demek isteyen cengaverler koxperların bulunduğu slotlara Troll Warrior çekerek adaleti tesis ediyorlardı.
trollwarrior.jpg

Normal bir şekilde level kasan oyuncuların en fazla vakit geçirdiği yerler ise Deruvish ve Apostle slotlarıydı. Saatler süren Apostle partileri derin muhabbetlere ve kurulan yeni arkadaşlıklara sahne olurdu. Zombi ve Harpy mekanları ise Magelerin hükümdarlıklarını kurdukları alanlardı. Bir priest ve swift basacak bir rogue dışında fazla kimseye eyvallahları yoktu. Magelerin dostlukları ve çevreleri zombi slotlarında başlayıp, Harpy partileriyle perçinlenirdi.
Bu partiler özellikle Rogue’lar için çok büyük bir avantajı temsil ediyordu. Yalnızca kutuları toplayarak ve 10 dakikada bir parti üyelerine swift basarak inanılmaz exp kazanmak mümkündü. Ayrıca eski günlerde Harpy kutularından çıkabilecek bir Mirage Dagger altın değerindeydi. Kutuları toplayan rogue’ların MD’yi kutudan almadan önce diğer parti üyelerinin uzaklaşmalarını beklemeleri de kimi zaman karşılaşılan bir durumdu. Bugün oldukça değersiz olan +1 High Class veya +8 Wood Staff gibi eşyalar için partiden çıkarak kutu toplamak bir hayli yaygındı.
Unutmadan, bir umut gelen parti teklifini kabul edip, Golemlerin içine çekilmemiş bir Knight Online oyuncusu yoktur herhalde?
Level Kasma Zorluğu
Oyunda koxpun bu denli yaygınlaşmasının nedenlerinden biri de hiç kuşkusuz level kasmanın özellikle 61’den sonra çok zor bir hale gelmesiydi. Görevlerin sınırlı sayıda olduğu o dönemde, premium imkanları da bir hayli kısıtlıydı. 50 levelda karşımıza çıkan Anahtar Görevi bu nedenle birçoğumuz için inanılmaz bir değere sahipti. En ileri seviye premium paketi olan Gold Premium yalnızca %30 exp avantajı sağlıyordu. Bununla birlikte 61 level’dan itibaren yaratıklardan gelen expin yarı yarıya düşmesi ve atlanan her level ile birlikte gelen expin daha da azalması birçok oyuncuyu ilerleyen expansiyonlarda Ardream’a yöneltecekti. Aksi takdirde aylar boyu başka hiçbir işle ilgilenmeksizin Brahman-Paramun vb. yaratıklar keserek tüm hayatı oyuna endekslemek gerekiyordu. Bu probleme getirilen en yaygın legal çözüm ise bir karakteri birkaç arkadaş ortak kasmaktı. Böylelikle nöbet sistemiyle karakter 7/24 online tutuluyor ve bir şekilde en üst seviyeye ulaştırılmaya çalışılıyordu.
Exp kasmanın bu denli zor olmasından dolayı zaman zaman yapılan etkinliklerde izdiham yaşanıyordu. Örneğin El Morad ve Luferson önünde yılbaşı vb. özel günlerde çıkan devasa yaratıklar bu izdihamın en yoğun yaşandığı anlara neden oluyordu. Tüm bu keşmekeş içerisinde magelerin ekranı efekt dolduracak skiller kullanması ve priestlerin 62 skili kullanması bugün düşününce birçoğumuza daha sempatik geliyor.
PvP Aktiviteleri
Görev takılarının dahi olmadığı erken dönemlerde Colony Zone genellikle sivrilmiş birkaç karakterin şovunu gerçekleştirdiği bir alan gibiydi. Ancak o karakterlerden uzak kalındığı müddetçe şimdi olduğundan daha keyifli bir PvP aktivitesi yaşamak mümkündü. Çünkü herkes üç aşağı beş yukarı benzer eşyalar kullanıyordu. Battle Priestler +7 Fabric Setler ve +7/+8 Weight Hammer’larla dolaşıyordu. +7 Mirage Sword sahibi olmak çok az kişiye nasip oluyordu. Rogueler da yaygın olarak Full Plate veya Chitin Set kullanıyor, takı olarak +6 Dexterity bonus veren sıradan eşyalar kullanıyorlardı. Bu tarz eşyalar tüm karakterler ve classlar için normdu. Hal böyle olunca 0000000 ve F9Devil gibi isimler oyuna girmedikçe Colony Zone bir hayli keyifli anlara sahne oluyordu. Vs atan karakterlerin etrafında yuvarlak olup oturarak izlemek adettendi.
ko-delos-castle-siege-savasi.jpg

O dönemde günümüzde pek mümkün olmayan “Spike Town” etkinliği bir hayli meşhurdu. Bilindiği üzere Asaslar rakip bölgeye görünmez bir biçimde giriyor ve gördükleri mage, rogue ya da priestlere spike vurup town çekerek onları öldürebiliyorlardı. Çünkü herkes özelliksiz takı ve düşük seviye kıyafet kullanıyordu.
Koxperlar ise PvP etkinliklerinde de oyunculara sıkıntı çıkarmaya devam ediyordu. Metrelerce uzaktaki okçulardan seri bir biçimde beşli ok yiyerek ölmek mümkündü.
O dönemlerde hatrı sayılır eşyalara sahip olup şov yapan isimler bugün hala gıptayla hatırlanır. Bu isimlerin en popülerlerinden biri olan 0000000, gerek oynayış tarzı gerek combolarıyla günümüzdeki birçok Asasa ilham verdi.

O dönemlerde birçok warrior için idol haline gelmiş Hitmachine de tarihe, hatırladıkça iç çektiğimiz ve izledikçe duygulandığımız videolar bırakmıştır. Özellikle kunt ile mücadelesi o dönemin oyuncuları için bir derbi niteliği taşır.

Her olumsuzluğuna ve tüm zorlu şartlarına rağmen birçok Knight Online oyuncusu o günleri mumla arıyor. Oyunun günümüzde geldiği hal birçoğumuzun hoşuna gitmiyor. Bazılarımız ise o eski günleri private serverlarda canlandırmaya çalışıyor. O günlere geri dönebilmenin bir imkanı olmasa da, Youtube kocuce ve benzer platformlarda o günlerden kalan görüntüleri izlemenin birçoğumuzda tatlı anıları depreştirdiği kesin.
 

Admin

Admin
Yönetici
Site Yetkilisi
Normal Üye
Katılım
6 Ağu 2019
Mesajlar
744
Tepkime puanı
212
Online Süresi
2d 7h 10m
Puanları
43
Yaş
32
Online
Teşekkurler Guzel Yorumlarınız İçin
 

Discover

Yeni Üye
Normal Üye
Katılım
31 Ocak 2020
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
Online Süresi
0
Puanları
0
Yaş
29
Ofline
Eski günler harbiden cok guzeldi unutulmaz kışın o soğuklarda odada sabaha kadar farm keyifleri :)))
 

ByErotica

BOZKURT
Yönetici
Site Yetkilisi
Normal Üye
KNIGHT ONLINE DESIGNER
Katılım
16 Ağu 2019
Mesajlar
310
Tepkime puanı
1,170
Online Süresi
40m
Puanları
93
Ofline
O zamanlar çok güzeldi. Unutmak ne mümkün.
 
Üst