ko cuce                                      ko cuce

ko cuce                                      ko cuce

ko cuce                                      ko cuce

Koronavirüs nedir: Covid-19 hastalığının semptomları neler, hangi önlemler alınmalı?

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Korona (COVID19) Salgını kategorisinde Admin tarafından oluşturulan Koronavirüs nedir: Covid-19 hastalığının semptomları neler, hangi önlemler alınmalı? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,136 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Korona (COVID19) Salgını
Konu Başlığı Koronavirüs nedir: Covid-19 hastalığının semptomları neler, hangi önlemler alınmalı?
Konbuyu başlatan Admin
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Admin

Admin

Admin
Yönetici
Site Yetkilisi
Normal Üye
Katılım
6 Ağu 2019
Mesajlar
871
Tepkime puanı
215
Online Süresi
3d 16h 28m
Puanları
43
Yaş
32
Ofline
Koronavirüs nedir: Covid-19 hastalığının semptomları neler, hangi önlemler alınmalı?Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve Covid-19 adı verilen hastalığa yol açan koronavirüs, Antarktika hariç tüm kıtalara yayıldı. Türkiye'de ise ilk koronavirüs vakası 11 Mart'ta tespit edildi. 27 Mart itibarıyla vaka sayısı 5 bin 698, can kaybı da 92 oldu.

Johns Hopkins Üniversitesi'nin verilerine göre, 27 Mart itibariyle dünya genelinde görülen koronavirüs vakalarının toplamı 530 bini, can kayıpları da 24 bini geçti. 122 binden fazla kişi ise gördüğü tedavi sonucu iyileşti.

Dünyada en fazla vaka görülen ülke, 85 bini aşan vaka sayısıyla ABD olurken, bu ülkeyi Çin ve İtalya takip ediyor. En fazla can kaybı da 8 binin üzerindeki ölümle İtalya'da.

İlk kez Aralık ayında görüldü
İlk kez Aralık ayında görülen ve "2019-nCoV" olarak adlandırılan virüs, Koronavirüs ya da Corona Virüsü adıyla biliniyor. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) 11 Şubat'ta koronavirüs kaynaklı hastalığa Covid-19 adını verdi. Daha sonra küresel salgın anlamına gelen "pandemi" olarak ilan edildi.
 
Üst