ko cuce                                      ko cuce

ko cuce                                      ko cuce

ko cuce                                      ko cuce

Knight Online Nedir ?

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde KoRehberi Ve Ko Rehberi kategorisinde ByErotica tarafından oluşturulan Knight Online Nedir ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,229 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı KoRehberi Ve Ko Rehberi
Konu Başlığı Knight Online Nedir ?
Konbuyu başlatan ByErotica
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ByErotica

ByErotica

BOZKURT
Normal Üye
Katılım
16 Ağu 2019
Mesajlar
311
Tepkime puanı
1,199
Online Süresi
47m
Puanları
93
Ofline
Knight Online
Knight Online Nedir?

Knight Online, Mgame Corporation ve Noah System tarafından geliştirilen bir MMORPG, yani devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunudur. Dünyanın farklı bölgelerinde farklı şirketler tarafından ücretsiz (free-to-play) ya da ücretli (pay-to-play) olarak hizmete sunulan Knight Online, toplamda seksenden fazla ülkede milyonlar oyuncu tarafından oynanmıştır.

Tarihçe

Oyun, 2002 yılının haziran ayında demo beta sürümünün sunucularını açmıştır. Oyunun ilk adı Knight Empire‘dır ve K2 Network adlı şirket tarafından yayınlanmaya başlamıştır. Karakterlerin şu anda ulaşabileceği seviye sınırı 83 iken, ilk açıldığı dönemde 65’ti. Beta sürümünde sadece Ares sunucusu vardı. Tam sürüm olarak 4 sunucuyla açılmıştır. Bu sunucular Ares, Dies, Beramus, Xigenon’dur. 2004 yılında Knight Online adını almıştır. Fire Drake isimli güncelleme paketinin gelmesiyle birlikte Breth ve Piana haritalarının yerine Luferson Castle ve El Morad gelmiştir. 2007 yılında New Moradon olarak gelen güncelleme paketi ile birlikte Moradon’un haritası değişmiş ve çok daha büyük bir harita olarak oyunculara sunulmuştur.

2012 yılında Mgame Corporation oyunun yayıncısı olan K2 Network’e usulsüzlük iddiasıyla dava açmıştır. Bu iddialar arasında, K2 Network’ün Mgame’in Knight Online’a ait kaynak dosyalarını çalması, VPN ile sunuculara bağlanan Mgame’in bağlantısını koparması, Mgame’den habersiz bazı Türk oyuncularıyla anlaşma sağlayarak oyun içi eşya karşılığında maddi gelir elde etmesi, Mgame’den izinsiz oyun için etkinlik düzenlenmesi ve daha çok maddi kazanç sağlamak adına free-to-play limitinin azaltılması gibi nedenler yer almaktaydı. Dava sonuçlandığında K2 Network ve Mgame, Knight Online işletme lisansıyla ilgili karşılıklı anlaşmaya varmış ve Mgame oyunu NTTGame adlı şirkete devretmiştir.

Sistem Gereksinimleri
  • İşletim Sistemi: Windows 2000 ve yukarısı
  • İşlemci: Pentium 3 600 MHz ya da daha iyisi
  • Bellek: 512 MB RAM
  • Ekran Kartı: 3D Hızlandırma
  • Ağ: Genişbant internet bağlantısı
  • Depolama: 2 GB kullanılabilir alan
Irklar
Oyunda kontrol edilebilen dokuz ırk ve altı farklı karakter sınıfı bulunmaktadır. Bu nedenle oyunda kişiler arasında en çok fark yaratacak şey ırk ve sınıf seçimleridir.
image.png

Sınıflar
Knight Online; Warrior (Savaşçı), Rogue (Okçu, Suikastçı), Mage (Büyücü), Priest (Rahip / Ruhban), Portu ve Kurian olmak üzere altı temel karakter sınıfı içermektedir. Bu sınıflar kendi aralarında yeteneklerine göre ayrıldıkları gibi, oyuncular tarafından tasarımlarından farklı amaçlarla kullanılan (örn. Battle Priest) sınıflar da bulunmaktadır.
image.png
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst