Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

kocuce ko cuce

Clan grade system

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Knight Online Duyuru kategorisinde Admin  tarafından oluşturulan Clan grade system başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,388 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Knight Online Duyuru
Konu Başlığı Clan grade system
Konbuyu başlatan Admin 
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Admin

Admin 

Kurucu Admin
Katılım
6 Ağu 2019
Mesajlar
1,004
Tepkime puanı
392
Puanları
83
Web sitesi
www.kocuce.com.tr

Klan derece sistemi​

Kısa açıklama​

Sınıf sisteminde karmaşık bir şey yoktur. Kafa karıştırıcı olan tek şey, insanların sistemin gerçek durumu hakkında kafalarının karışabilmesi için geçmişte birkaç kez değiştirilmiş olmasıdır.
Ana fikir aynı kalır. Daha yüksek klan notu elde etmek için, PvP bölgelerinde düşmanları öldürerek elde edilebilen ulusal puanlar (NP) kazanmanız gerekir.
Klanınız ne kadar yüksek dereceliyse, o kadar fazla olanaklara sahip olur, ancak geçmişe kıyasla her şeyi elde etmek daha kolay ve daha erişilebilirdir.
Her klan en fazla 50 üyeye ve 3 ittifaka sahip olabilir (birlikler hakkında daha fazla bilgi aşağıdaki bölümlerde)

Şövalye klan dereceleri​

Klan oluşturulduktan sonra (500 bin jetona mal olur), "Seviye 5 Şövalye" alır. Klan üyeleri NP kazandıkça klan daha yüksek not alır. Ancak, kalıcı değildir - bu nedenle üyeler ayrılırsa klan not kaybedebilir.
Aşağıdaki tabloda, daha yüksek not almak için ne kadar NP klanının (tüm klan üyelerinin NP'sinin TOPLAMI) ihtiyacı olduğunu kolayca görebilirsiniz.
Şövalye dereceleri
Ulus Puanı (NP)Seviye
72'0004. sınıf
144'0003. sınıf
360'0002. sınıf
720'0001. derece
Klan 3. dereceyi alır almaz, klan lideri "Caitharos'u Öldür" görevini etkinleştirme olanağına sahip olacak (adını hatırlamıyorum). Günümüzde görevi tamamlamak için çok fazla kişiye gerek yok, ancak en az bir rahip ve bir saldırgana ihtiyacınız var (donanım ve seviyeye bağlı olarak).

Caitharos kuralları ve yetenekleri​

 • Görev, [Knight Clerk] Delaga'da (Luferson Castle, 357, 1746) / [Knight Clerk] Charel'de (El Morad Castle, 1708, 309) etkinleştirilebilir.
 • Klan lideri görevi etkinleştirirse, tüm oyuncuları Caitharos ile arenaya ışınlar. Bunu yaparken kimsenin klavyeden / ticaretten uzak olmadığından emin olun.
 • Caitharos'un yetenekleri Parazit (HP güçlendirmesini kaldırır ve temel HP'yi azaltır) ve Mana boşaltmadır (Miktarını hatırlamıyorum, ama çok fazla)
 • Caitharos öldürüldükten sonra kalbini düşürür ve sadece klan lideri onu yağmalayabilir (Envanterde boş yeriniz olduğundan emin olun)
Bu görevi tamamlamak için bu kalbe ihtiyacınız var. Klan lideri görevi tamamlar tamamlamaz klan kısa gri pelerin ve klan logosunu yükleme olanağı kazanır (aşağıdaki bölümde klan logosu hakkında daha fazla bilgi).
Klan logosu, her klan üyesinin adının önünde ve ayrıca klan pelerinlerinde görünecektir.
[Cape Merchant] Habice (Luferson 393, 1735) / [Cape Merchant] Sarvic'teki (El Morad kalesi, 1653, 329) Luferson/El Morad Kalelerinde klan pelerinin rengi değiştirilebilir, ancak bu değişiklik paraya mal olur, bu yüzden ne hakkında dikkatli düşünün sahip olmak istediğiniz renk.
Renklerde sadece kısa pelerinler arasından seçim yapabilirsiniz: siyah, mavi, kırmızı, mor, yeşil, sarı, lacivert, turuncu, açık yeşil. Fiyatlar 20 milyon jetondan başlar ancak 160 milyon jetona kadar çıkabilir.

Akredite klan notları​

Klan 1. dereceyi alır almaz, klan lideri ikinci klan görevine başlayabilir - "Isiloon'u Öldür" (Yine, görev adını hatırlamıyorum). Bu Isiloon görevinin normal görevden daha zayıf olduğuna dikkat edin.
Bu görevi tamamlamak için, onu öldürmek için daha fazla kişiye ihtiyacınız var (yaklaşık 2 parti ve mümkün olduğunca çok süzgeç olmasını tavsiye ederim).
Yine bir kural var, yalnızca klan liderinin düşüşü yağmalayabileceği (Amblem of Honor
emblemofhonor.png
) ve çevrimiçi olan tüm insanlar Isiloon ile arenaya ışınlanacak. Ancak klanınız yeterince güçlü değilse, amblem takas edilebilir, böylece diğer oyunculardan satın alabilirsiniz.
Görevi tamamlamak için o Amblem ve 10m jeton gerekir ve tamamlandıktan sonra klan Akredite klan statüsü kazanır.
Klan Akredite ise, renk paletindeki pelerin rengini değiştirmek için özel bir seçeneğe sahip olur. Palette seçtiğiniz rengin temel renkle karıştırıldığını unutmayın, bu nedenle farklı taban pelerinleri ile biraz farklı sonuçlar elde edebileceksiniz. Paletteki renk değişimi 1'000 CP'ye (36'000 bağışlanmış NP) mal oldu. Akredite ve daha yüksek klanlar için mevcut olan ikinci yeni seçenek ise Uzun pelerin satın almak.
Uzun pelerin paraya mal olmaz ama NP bağışladı. Normal uzun pelerinler için fiyat 36'000 NP'dir (saf renkli uzun pelerinler). Klan ayrıca üzerinde bazı resimler bulunan özel uzun pelerinler satın alabilir, ancak çok daha fazla NP'ye mal olur - 180'000'den başlar ancak 864'000 NP'ye kadar büyüyebilir.

Akredite notların artırılması​

Bu durumda, sistem önceki "Knight derecesi sisteminden" biraz farklı çalışır. Dereceyi yükseltmek için üyelerin ulusal puanlarını klana bağışlamaları gerekir . Bağışlanan NP, para birimi olarak kullanılan klan puanlarına (CP) dönüştürülecektir . 1 CP = 36 NP - bu sayı, klandaki maksimum üye sayısı 36 iken geçmişten gelir.
Bu sistem üyelerin daha sadık olmasını sağlamak içindir. Herhangi bir üye klandan ayrılırsa veya klandan atılırsa, NP'de yalnızca %30'unu geri alır! Geri kalan %70 tamamen (ve geri alınamaz şekilde) silinir. Bundan kaçınmanın ve bir klandan ayrılırken NP'nin %100'ünü geri almanın tek bir yolu var - Power Up Store'da bulunan "Klan Katkısı" parşömenini satın alın!
Daha önce de belirtildiği gibi, CP para birimi olarak kullanılır ve aşağıdaki tabloda her bir derecenin fiyatlarını görebilirsiniz.
Akredite notlar
Ulus Puanı (NP)Klan Puanları (CP)Seviye
252'0007'0004. sınıf
360'00010.0003. sınıf
540'00015'0002. sınıf
720'00020'0001. derece
Gördüğünüz gibi, Akredite 1. dereceyi almak için klanda bağışlanan 1'872'000 NP olan 52.000 CP'ye ihtiyacınız var .
Akredite klanlar için klan notları bağışlanan NP ile satın alınır ve bu nedenle otomatik olarak alınmaz. Klan lideri veya asistanları, [Knight Clerk] NPC'de manuel olarak arttırmak zorundadır.

Kraliyet klan dereceleri​

Klan Akredite 1. dereceyi alır almaz, klan lideri üçüncü ve son bir klan görevi olan "Felankor'u Öldür" (Yine, görev adını hatırlamıyorum) başlatabilecektir. Bu Felankor görevinin normal görevden daha zayıf olduğuna dikkat edin.
Yine bir kural var, sadece klan liderinin düşüşü yağmalayabileceği (Royal Amblem
royal%20emblem.png
) ve tüm çevrimiçi insanlar Felankor ile arenaya ışınlanacak. Ancak klanınız yeterince güçlü değilse, amblem takas edilebilir, böylece diğer oyunculardan satın alabilirsiniz.
Görev tamamlandıktan ve 100m ödedikten sonra klan Kraliyet klanı statüsü kazanır.
Kraliyet klan derecelerinin artırılması, Akredite klanlarda olduğu gibi çalışır. Aşağıdaki tabloda, her sınıfın fiyatlarını görebilirsiniz.
Kraliyet notları
Ulus Puanı (NP)Klan Puanları (CP)Seviye
900'00025.0005. sınıf
1.080'00030'0004. sınıf
1'260'00035'0003. sınıf
1.440'00040'0002. sınıf
1.620'00045'0001. derece
Tabloda görebileceğiniz gibi, Royal grade 5'in bile fiyatı var. Bu, görevi tamamladıktan sonra bile, o notu almak için 2'000 CP ödemeniz gerektiği anlamına gelir.
Kraliyet derecesi 1'i almak için, klanda bağışlanan 6'300.000 NP olan 175'000 CP'ye ihtiyacınız var .
Kraliyet klanı, satın almak için başka bir pelerin daha alacak. Pelerinler yine uzun ve maliyetler yine NP'ye bağışlandı. Saf renkli pelerinlerin fiyatı (ama bu sefer biraz "dalgalı"! Akredite pelerinler daha çok tahta gibi) 360'000 NP. Üzerinde resimler olan pelerinler de var - fiyat 1'080'000 NP'den başlıyor ancak 2'880'000 NP'ye kadar büyüyebilir.
Kraliyet klanları ayrıca tamamen farklı görünen özel pelerinler satın alabilir (onları görmek için Cape tüccarını ziyaret edin) - fiyatları 300 milyon jeton ve 150.000 NP'dir ve 1 ay sonra sona erer.

Klan logosu nasıl yüklenir​

Klan logosu şu gereksinimleri karşılamalıdır:
 • Resmin maksimum boyutu 32x32'dir.
 • İzin verilen resim biçimleri bmp ve tga'dır
Eğer bu gereksinimleri karşılayan bir imajınız varsa, oyun dosyalarının bulunduğu (oyun kurulu olduğu) yerdeki "symbol_us" klasörüne kopyalayın.
Resim sembol olarak adlandırılmalıdır (yani symbol.tga veya symbol.bmp) - bu adında varsayılan bir dosya var, bu yüzden değiştirin.
Bu yapıldıktan sonra, [Cape Merchant] NPC'yi ziyaret edin - her şeyi doğru yaptıysanız, önizleme penceresinde sembolünüzü göreceksiniz. Klan logosu kaydının maliyeti 5 milyon jetondur.
Kraliyet klanları için klan dereceleri bağışlanan NP ile satın alınır ve bu nedenle otomatik olarak alınmaz. Klan lideri veya asistanları, [Knight Clerk] NPC'de manuel olarak arttırmak zorundadır.

ittifak kuralları​

"Seviye 3 Şövalye" ve üzeri olan her klan, diğerlerine ittifak sunabilir. İstisnasız tüm klanlar ittifak tekliflerini kabul edebilir.
İttifak aşağıdaki kuralları karşılamalıdır:
 • Sadece ana klan (başlangıçta ittifak teklif eden klan) ittifak teklif edebilir
 • Maksimum ittifak klan sayısı 3'tür (ana klanı dahil edersek 4 klan)
  • Ana klan herhangi bir derece olabilir (Şövalye, Akredite, Kraliyet)
  • Sadece bir ittifak klanı pelerin görevini tamamlayabilir (Bu, Caitharos görevinin tamamlandığı veya zaten Akredite veya Kraliyet olduğu anlamına gelir)
  • Geri kalan 2 ittifak klanı, pelerin görevi tamamlanmamış yalnızca Şövalye derecesi olmalıdır (3. sınıfta Caitharos görevini tamamlamadılar)
  • Bu kural, ilk 4 klanın ittifak kurmasını önlemek içindir (örneğin, CSW durumunda kritik olacaktır)
 • Her ittifak klanı, ana klandan temelpelerinleri devralacak .
  • Ana örneğin uzun kırmızı pelerin varsa ve renkleri açık kırmızı olarak değiştirilirse, ittifak klanı sadece bu uzun kırmızı pelerinlere sahip olacaktır.
  • İttifak klanı da rengini değiştirmişse, ana klanın temel rengiyle karıştırılacaktır (bu örnekte kırmızı)
 • Akredite veya Kraliyet olan ittifak klanı derecesini yükseltirse (veya Şövalye 1. dereceyi Akredite 5'e yükseltirse), o klan için ittifakı otomatik olarak dağıtır. Yani ana klan tekrar ittifak teklif etmek zorunda.
  • Bu şekilde sadece bir ittifak klanının Akredite veya Kraliyet derecesine sahip olması zorlanır.


Sıralama sistemi​

Klan sıralaması aşağıdaki kriterlere göre oluşturulur:
 • Klan derecesi
 • bağışlanan NP
 • karakterler üzerinde NP
Her iki taraftaki TOP 3 klan üyelerinin parlayan bilezikleri olacak.
EN İYİ 5 klan, ana şehirlerinde (Karus için Luferson Kalesi ve El Morad için El Morad Kalesi) ve Moradon'daki bayraklarda logolarına sahip olacak.
Gerçek klan sıralaması resmi sitelerde bulunabilir:
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap
+++---yyzzhhe tarzı Yorum Yazanlar Ko cuce Yönetimi Tarafından Ban Atılacaktır

Konuyu görüntüleyenler