Neler yeni

Hoş geldin KOCUCE, KNİGHT ONLİNE CÜCE PVP FORUM VE OYUN HABERLERİ PLATFORM KO CUCE

Sizde KO CUCE Topluluğumuza katılmak ister misiniz? Bugün kaydolmaktan çekinmeyin.

Skype

Reklam Satın Almak için Skype adresimize TIKLA

Son Cevaplar

Yanıtlanan son Konulara cevap vererek Uzman Olun

İletişim Personeli

Kocuce Uzmanlarımız Sorularınızı Yanıtlamaya Hazır

Koronavirüs nedir: Covid-19 hastalığının semptomları neler, hangi önlemler alınmalı?

Admin

Yönetici
Katılım
6 Ağu 2019
Mesajlar
642
Tepkime puanı
187
Puanları
43
Yaş
31
Web sitesi
www.KOCUCE.com.tr
Koronavirüs nedir: Covid-19 hastalığının semptomları neler, hangi önlemler alınmalı?Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve Covid-19 adı verilen hastalığa yol açan koronavirüs, Antarktika hariç tüm kıtalara yayıldı. Türkiye'de ise ilk koronavirüs vakası 11 Mart'ta tespit edildi. 27 Mart itibarıyla vaka sayısı 5 bin 698, can kaybı da 92 oldu.

Johns Hopkins Üniversitesi'nin verilerine göre, 27 Mart itibariyle dünya genelinde görülen koronavirüs vakalarının toplamı 530 bini, can kayıpları da 24 bini geçti. 122 binden fazla kişi ise gördüğü tedavi sonucu iyileşti.

Dünyada en fazla vaka görülen ülke, 85 bini aşan vaka sayısıyla ABD olurken, bu ülkeyi Çin ve İtalya takip ediyor. En fazla can kaybı da 8 binin üzerindeki ölümle İtalya'da.

İlk kez Aralık ayında görüldü
İlk kez Aralık ayında görülen ve "2019-nCoV" olarak adlandırılan virüs, Koronavirüs ya da Corona Virüsü adıyla biliniyor. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) 11 Şubat'ta koronavirüs kaynaklı hastalığa Covid-19 adını verdi. Daha sonra küresel salgın anlamına gelen "pandemi" olarak ilan edildi.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst