Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sunucu Nedir?

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Server Donanımları - Network Ekipmanları kategorisinde mellaknc tarafından oluşturulan Sunucu Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,026 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Server Donanımları - Network Ekipmanları
Konu Başlığı Sunucu Nedir?
Konbuyu başlatan mellaknc
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan mellaknc

mellaknc

Kayıtlı Üye
Ayın En iyi Posteri

Daha yalın olarak serverlar, verilere online erişim sağlayan ve bu verileri kullanıcıların kullanımına sunan sistemlerdir.

Online servislerin neredeyse tamamı sunucular tarafından sunulmaktadır
Sunucu genellikle bilgisayar veya donanım bileşeni olarak düşünülür ancak bir server sadece fiziksel cihazlardan oluşmaz. Sitemin teknik olarak sunucu olarak çalışabilmesi için özel yazılımlara da ihtiyaç vardır.

Kısaca Sunucu Yazılımlarının Özellikleri​

Sunucu yazılımları, içerdikleri verileri amacına en uygun şekilde sunabilmelerini sağlayan özellikler ile donatılmıştır. Örnek olarak oyun sunucusu ile bir mailbox sunucusunda bulunan yazılımlar benzerlik gösterir ancak kullanım amacına göre de farklı ve özel yazılımlara sahiptirler. Server yazılımları tam olarak istenilen amaca göre optimize edilmişlerdir.

Amaca yönelik farklı sunucu işletim sistemleri mevcuttur. En çok kullanılan server işletim sistemleri listesi;

• RedHat
  • Debian
  • CentOS
  • Ubuntu
  • Windows
Server için işletim sistemi kurduktan sonraki adım ise sunucu yazılımı yani web server kurmak. En yaygın kullanılan üç sunucu web server yazılımı şunlar:

• Apache
  • Nginx
  • ISS

Sunucu Donanımları Hakkında​

Sunucu donanımları ve parçaları oldukça geniş bir konu. Web sitemizde özellikle sunucular konusunda sıfır ve ikinci el olmak üzere binlerce parça ve donanım mevcuttur.

Binlerce uygulamanın – kişinin verisinin aktığı ve saklandığı sunuculardan beklenen en önemli özellik data akışının güvenli olduğu kadar kesintisiz olarak sağlamasıdır. Serverlarda istikrarlı bir performans en çok beklenen durumdur.

Web sitemizden erişebileceğiniz her sunucu parçası ve her sunucu donanımsal olarak gelişmiş özelliklere sahiptir. Bu sistemler aynı zamanda ek donanımlar ile güçlendirilir.

Sunucu Donanımları:

• Serverlar için özel geliştirilmiş CPU’lar,
  • Stabil çalışan server ram modelleri,
  • Hızlı veri akışı için yeni nesil SSD server diskleri,
  • Enerji kesintilerine karşı kesintisiz güç kaynağı yapısı,
  • Aralıksız çalışan serverların aşırı ısınmasına karşı özel soğutma yapıları,
  • Yüksek hızlı özel data kabloları,

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Konuyu görüntüleyenler