www.onlymyko.com                                      ko cuce

ko cuce                                      ko cuce

ko cuce                                      ko cuce

Pubg Nedir?

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde PUBG HAKKINDA kategorisinde Admin tarafından oluşturulan Pubg Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,502 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı PUBG HAKKINDA
Konu Başlığı Pubg Nedir?
Konbuyu başlatan Admin
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Admin

Admin

Admin
Yönetici
Site Yetkilisi
Normal Üye
KNIGHT ONLINE DESIGNER
The XtremE
Grafiker
Katılım
6 Ağu 2019
Mesajlar
883
Tepkime puanı
293
Online Süresi
5d 8h 58m
Puanları
63
Ofline
PUBG

Son zamanların en önemli bilgisayar oyunlarından biri olan Pubg oyunu her yaş grubunun en büyük ilgi odağı haline gelen popüler oyunların başında gelmektedir.

Pubg oyunu son dönemlerde özellikler gençlerin vazgeçemediği ve oynarken oyun içinde olan heyecanı yaşamalarına neden olan çok daha etkili olan oyunlardan biri olmaktadır. Pek çok kişinin devamlı olarak oynadığı bu oyun hakkında çok fazla merak edilen sorular bulunmaktadır. Bunların başında Pubg nedir gelmektedir.

Pubg Nedir?

Son yılların en popüler oyunu olan pubg tüm dünyayı etkisine alan ve büyük bir kesimin ilgi odağı olan oyun haline gelmiştir. Pubg nedir sorusu hem oyuna yeni başlayanlar hem de oyunu oynayan kişilerin aileleri tarafından çok daha fazla merak edilmektedir. Player Unknown’s Battlegrounds kısaltması olarak Pubg şeklinde tanınmaktadır. Bluehole tarafından yayımlanan ve her geçen gün geliştirilmekte ola çok oyunculu bir video oyunu olmaktadır. Ülkemizde yoğun bir oyuncu kitlesine sahip olan oyun FPS oyun kategorisi içinde yer almaktadır. İlk çıktığı zaman PC platformu adına Steam üzerinden yayımlanan oyun son zamanlarda akıllı telefon ve tabletlerde rahatlıkla oynanmaktadır.

Pubg Nasıl Oynanır?

Her yaş grubunun ilgi ile takip ettiği Pubg nasıl oynanır merak edilirken oyununda asıl amaç hayatta kalmak ve bunun için gerçekleştirilmesi gereken diğer oyuncuları saf dışı bırakmak adına harekete geçmek gerekmektedir. Oyunda yaklaşık olarak 100’e kadar oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlamaktadırlar. Oyunda istedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleri ile adanın her hangi bir yerine inerler. Tek başına grup halinde girmek isteyen oyuncular rastgele farklı oyuncular ile takım olarak eşleştirilmektedir.

Her halde oyuncular oyunu kazanmak adına ölmeden en sona kalan oyuncu ya da takım almaya çalışmaktadırlar. Takımda yer alan bütün oyuncular ölmeden kesinlikle takım dağılmaz. Oyun için her maçta oyuncular belirli bir rota üzerinde ilerleyen uçaklardan istedikleri zaman atlayarak paraşüt ile 8 x 8 km’lik geniş bir alana dağılırlar. Oyuncular alan indikleri zaman oyuna etkisi olmayan kişisel kıyafet seçimlerinin yanı sıra diğer oyunculara karşı üstünlük sağlayacak olan bir etkileri bulunmaz.

Oyuncular kask, çanta, zırh, silah, araç ve bomba gibi pek çok farklı ekipmanlar bulmak adına çeşitli binaları ve alanları aramaktadır. Zırh, çanta ve kask ekipmanlar 3. seviyede ortaya çıkmaktadır. Oyuncuların alanın bazı belirlenmiş yerlerinde daha iyi bir ekipman bulmak istediği için bu yerlere daha fazla akın ederler. Bu halde bu yerleri daha tehlikeli bir hale gelecektir. Oyunda oyunculara iki farklı görüş olanağı sunulur ve isteğe göre oyuncular 1. şahıs ya da 3. şahıs nişancı modunda oynamaları mümkün olmaktadır. Oyun sırasında görüş perspektifini değiştirme şansına sahip olabilirler.

Genel olarak bir haç dakikada bir alan rastgele bir yere doğru küçülmeye başlar. Alanın güvenli olan yerine gitmek için oyunculara belirlenmiş bir zaman verilmektedir. Zamanında güvenli yere varamayan oyuncular dışarıda kalan tehlikeli yeri yavaş yavaş saran mavi parlayan bir duvar ile karşılaşmaktadır. Oyun boyunca kırmızı bölge denilen alanın rastgele belirlenen bir bölümüne bomba yağmaktadır.

Oyuncular bu bombalardan kurtulmak için alanda bulunan yapıların içine saklanır ya da alandan uzaklaşmaya çalışırlar. Genel olarak tam bir Pubg oyun süresi 30 dakikadan daha fazla sürmektedir. Her oyunun sonunda oyuncular hayatta kaldıkları süre içinde öldürdükleri oyuncu sayısına oyunculara verdiği hasara göre oyun içinde para birimi ile ödüllendirilirler. Yapıla ödüllendirme yalnızca oyunu kazanan oyuncular için değil bütün oyuncular için geçerli olmaktadır.
 
Üst